خطا
  • JHTMLIcon::email not supported.

گزارش هیئت مدیره به مجمع

چاپ

گزارش هیئت مدیره به مجمع عمومی عادی نوبت اول سال 89

اعضاء محترم شرکت تعاونی
با درود و احترام ، 
ضمن عرض خیرمقدم تشریف فرمائی شما به مجمع عمومی ، گزارش اهم رویدادها و وضعیت کلی شرکت تعاونی را به استحضار می رساند :


1.  همانگونه که در اطلاعیه های قبلی به آگاهی رسیده است ؛ مدیریت و اجرای پروژه پاریز بدلیل اختلاف در روشهای اجرا ، نحوه مدیریت پروژه ، برآورد هزینه ، شیوه ی نظارت ، کیفیت و زمان اجرا و ... در تاریخ 14/7/89  از صبا نفت به تعاونی منتقل گردید . برای توجیه این انتقال کافی است تنها به یک عامل اختلاف برآورد هزینه های پروژه توجه کنیم که در حدود یکصد و پنجاه میلیارد (150،000،000 ) ريال می باشد. هزینه های پیش بینی شده توسط شرکت صبا نفت حدود 400 میلیارد ريال و براساس برآورد تعاونی ، حدود 258میلیارد ريال بر مبنای هر متر مربع بنای ناخالص 6 میلیون ريال پیش بینی می شود. آخرین صورت وضعیت هزینه های انجام شده پروژه پاریز نیز پیوست می باشد .

2.  به همان دلیلی که در بند اول ذکر شد ، متأسفانه از حدود 6 ماه پیش کارگاه به حالت نیمه تعطیل در آمده بود و عملاً فعالیت اجرایی با حداقل نیرو در حال اجرا  بود تا اینکه با تحویل رسمی پروژه به تعاونی طی یک ماه گذشته ، کارگاه به ظرفیت کامل خود نزدیک تر شده است .

3.  همانطوریکه ملاحظه می فرمائید باتوجه به اتمام اجرای 14 سقف از هر بلوک ، یعنی حدود 73% از کل عملیات ساختمانی سازه در هر دو بلوک به اتمام رسیده و برای تکمیل 27% باقی مانده حدود 10 ماه از تاریخ 1/8/89 زمان پیش بینی شده است ؛ کار انجام شده تا کنون در حدود 31% از کل پروژه بوده و همانطوریکه قبلاً به اطلاع رسانده شده تکمیل و بهره برداری از پروژه برای پایان تیر ماه 91 پیش بینی شده است . در حال حاضر قالب بندی دیوارهای برشی ، ستونها و آرماتور بندی سقف پانزدهم از هر دو بلوک به منظور بتن ریزی ، در دست اقدام می باشد .

4.  در رابطه با پیگیری و اخذ وام مسکن ( بانک مسکن ) برای پروژه پاریز ، مدارک ومستندات مورد نیاز ( توسط شرکت صبا نفت ) به بانک ارسال گردید و موافقت های اولیه جهت اعطای تسهیلات به عمل آمده ، از آنجائیکه متقاضی وام و صاحب حساب می بایست مالکیت ( یا درصدی از آن ) را داشته باشد ؛ با هماهنگی به عمل آمده مقرر گردید تا به محض تنظیم  مبایعه نامه فی مابین شرکت مهندسی و ساختمانی صبا نفت و صندوقهای بازنشستگی ، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت ، اقدام بعدی معمول گردد . این فرایند در حال نهایی شدن است .

5.  بررسی و طراحی نقشه های رمپ و لوپ مرکزی بلوکها ، واحدهای تجاری و ساختمان  موتورخانه ، توسط  شرکت مهندسین مشاور " سارادرسا " در دست انجام می باشد .
6.  به منظور افزایش تعداد طبقات در حد دو طبقه ، بررسیهای در دست انجام است تا چنانچه از نظر محاسبات سازه مشکلی وجود نداشته باشد و طراحی اجازه افزایش یک یا دو طبقه را بدهد ؛ موضوع جهت اخذ مجوز به شهرداری منعکس گردد  .

7.   با توجه به محاسبات صورت گرفته ، ضریب اختلاف بهای تمام شده در طبقات برای واحدهای جنوب غربی 2/1 و برای سایر واحدها ، هر طبقه 1 درصد برآورد شده است که البته این رقم  می بایست به تأیید شریک نیز برسد   .

8.      پیرو اقدامات قبلی جهت اخذ سند مالکیت زمینهای موسوم به بهداشتی – درمانی ، به آگاهی می رساند در مرحله ی صدور اسناد مشاعی با توجه به استعلام به عمل آمده توسط اداره ثبت اسناد و املاک کن از کمیسیون ماده 12 سازمان مسکن و شهر سازی تهران ، متاسفانه زمینهای یاد شده موات اعلام گردیده که امکان صدور سند مالکیت تا کنون میسر نبوده است .
بنابراین مقرر گردید تا وکیل شرکت از طریق مراجع قانونی ( قضایی ) نسبت به ابطال رأی مذکور اقدامات لازم را معمول تا امکان پیگیری صدور اسناد مالکیت فراهم گردد (قرارداد لازم جهت ادامه ی کار وکیل ، در دست تهیه است که پس از تصویب هیئت مدیره ابلاغ خواهد شد ) . لازم به توضیح است بخش اعظم زمینهای مجاور ( جزو قطعه ی حاضر ) از شمول موات خارج شده و ساخته شده اند .

9.  وضعیت زمین مسکونی مشارکتی واقع در خیابان کوهک – نسیم 16 تغییر نکرده و در نظر است به محض تأمین منابع مالی ، با پرداخت بدهی شهرداری نسبت به اخذ سند مالکیت اقدام گردد .

10. علاوه بر وام های اخذ شده قبلی ،  مبلغ2,209,066,000  ريال وام مسکن از طریق صندوقهای بازنشستگی ، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت جهت 16 نفر از  اعضاء دریافت گردیده است.

11. کل بدهی اعضاء تعاونی( 101نفر ) بر اساس آخرین برنامه اقساط اعلام شده ( تا 1/9/89 ) حدود 19 میلیارد ريال و بدهی تعاونی مربوط به اعتبارات اخذ شده از صندوقهای  بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت حدود 30 میلیارد ريال می باشد .

12. از زمان مجمع عمومی سالیانه 88 تا مجمع حاضر ، حدود  420 نفر / ساعت نشست کارشناسی و کاری در خصوص امور مربوط به پروژه پاریز با حضور شرکتهای ذیربط شامل : صبا نفت ، سارادرسا ، CCL ایران ، نقش صدرا ، صندوقهایبازنشستگی ،پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت و هیئت مدیره تعاونی تشکیل گردیده است  .

13. انصراف و جایگزینی دو نفر از اعضاء تعاونی به درخواست ایشان و با تصویب هیئت مدیره انجام گردید .

14. هیئت مدیره در نظر دارد برای جلوگیری از افزایش هزینه ها  نسبت به خرید اقلام اساسی مورد نیاز پروژه ظرف سه ماه آینده اقدام نماید ، بنابراین انتظار می رود اعضای محترم نسبت به مساعدت و پشتیبانی هیئت مدیره بیش از پیش بذل توجه نمایند .

15. در خاتمه انتظار دارد اعضاء محترم با امعان نظر و اقدام به موقع در خصوص اطلاعیه ها و تصمیمات صادره توسط هیأت مدیره و تصویب صورتهای مالی شرکت در سال 88 ( پیوست ) ، تعاونی را در ادامه ی راه و نیل به اهداف مورد نظر پشتیبانی و همراهی نمایند.

موقعيت پروژه : تهران ، شمال پارك چيتگر ، جنب پروژه تعاوني 33 توپخانه
وضعيت مالكيت زمين : 55% متعلق به شركت تعاوني مسكن كاركنان و اعضاي هيأت علمي دانشگاه صنعت نفت و 45% متعلق به صندوقهاي بازنشستگي  ادامه »

شماره تلفن های دفتر : 88579839 و 88089861
شماره فکس : 88086204